Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Marzena W. została odnaleziona [Aktualizacja]
Wypadek, 3 ranne osoby
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > A jednak pomnik na "plantach"?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.03.21 07:30 | aktualizacja: 2018.03.21 07:43

A jednak pomnik na "plantach"?

Jutro radni będą głosować nad nową uchwała, która może zmienić dotychczasowe ich ustalenia co do lokalizacji pomnika. W treści nowej uchwały pomnik ma stanąć w miejscu starego, zdemontowanego pomnika. [Zobacz szkic pomnika]
A jednak pomnik na "plantach"?
A jednak pomnik na "plantach"?

Burmistrz chce pomnika na plantach.

W uzasadnieniu do przygotowanej uchwały czytamy:

"...Od kilku lat otrzymuję uzasadnione prośby od Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Niepodległości, jeszcze za czasów istniejącego "pomnika" i obecnie od jego rozebrania, o wskazanie w tym miejscu lokalizacji nowego pomnika. Zaznaczam, że są również głosy sprzeciwu płynące z różnych środowisk.

Ze swej strony uważam, że lokalizacja w tym miejscu pomnika z którym są związani mieszkańcy i które jest centralnym miejscem miasta jest dostojnym miejscem do przeprowadzenia uroczystości patriotycznych i innych służących do społecznej integracji...."

Pełna treść uzasadnienia w galerii poniżej.

Pomnik ma mieć około 9 metrów wysokości

Bryła monumentu ma kształt ostrosłupa o wysokości prawie 8 metrów i wymiarach podstawy 320x320 cm zwieńczonego rzeźbą orła z napisem 10 Pułku Strzelców konnych. Szkic pomnika w galerii poniżej

Większość mieszkańców jest przeciwna pomnikowi w tym miejscu.

Grupa mieszkańców wystosowała apel do radnych i burmistrza:

"Zwracamy się do radnych Łańcuta z apelem o powstrzymanie działań zmierzających do budowy Pomnika Pamięci Narodowej na Rynku w Łańcucie w wersji zaproponowanej przez Burmistrza i Komitet Budowy Pomnika. W tak szczególnym dla nas miejscu, pomnik poświęcony tak ważnej idei, jak odzyskanie niepodległości, powinien spełniać najwyższe wymogi estetyki, być ozdobą naszego miasta i stać się kolejnym ważnym punktem na mapie Łańcuta. Niestety to, co zaserwował nam Komitet i Burmistrz nie spełnia ani najwyższych wymogów estetycznych, ani jakichkolwiek. Nie jest nawet zaakceptowany przez mieszkańców, a narzucony siłą.

Pamiętajmy, że monument ten będzie częścią naszego miasta przez wiele lat. Jeśli dotychczasowe próby wyłonienia miejsca i projektu pomnika, wywoływały dużą liczbę negatywnych opinii, nie powiodły się, to może należy pomyśleć nad działaniami głębszymi, dotyczącymi całej przestrzeni miejskiej?

Warto zastanowić się nad lepszym zagospodarowaniem całego obszaru Plant i Rynku. Dlatego dobrym miejscem na pomnik jest proponowany od dawna Plac Sobieskiego. Jest to miejsce jak najbardziej reprezentacyjne. Obok znajduje się Urząd Miasta. Wystarczy zlikwidować parę miejsc parkingowych, zrobić przejścia z jednej strony placu na drugą, wybrukować niewielki placyk w miejscu klombu, na środku postawić pomnik, a obok maszt na flagi Polski i UE. Podczas świąt i uroczystości wystarczy zamknąć plac dla pojazdów, nie ograniczając i nie blokując przy tym ruchu samochodowego. Ten dotychczas zaniedbany plac, nabrałby bardziej przyjaznego wyglądu.

Miasto wydało już kilkadziesiąt tysięcy na rozbiórkę starego pomnika. Nie ma zgody na marnowanie kolejnych cennych pieniędzy, które można przeznaczyć na inne, ważne inicjatywy i inwestycje. Pieniądze zamiast na monument, można przeznaczyć na granty dla organizacji, zajęcia dla dzieci lub seniorów, nowe książki i wyposażenie dla bibliotek.

My zamiast rozmawiać o takich sprawach, martwić się o mieszkańców, zajmujemy się zachciankami grupy kolesi, którymi są głównie wpływowe osoby, znane w mieście. Wiemy, że w Łańcucie rządzi układ, wiemy że są różne powiązania, kolesiostwo i klientelizm. Wszystkie patologie występujące w samorządach lokalnych są i u nas. Burmistrz, to osoba wybrana przez mieszkańców i służąca mieszkańcom - nie staroście, posłowi, księdzu czy krzykaczom, jakimi są m.in. panowie Markowscy. Ci wszyscy, chcący pomnika na Rynku, placu należącym do mieszkańców, niech sobie go postawią w ogródku. Niech przestaną rządzić się naszą przestrzenią!

Pierwszy pomnik postawiła autorytarna sanacja, w czasie, gdy obowiązywały getta ławkowe, karano więzieniem polityków, działaczy PPS czy PSL, mordowano strajkujących robotników i chłopów. Kolejne dwa pomniki powstały w czasach stalinowskich i za PRL - smutnym dla Polski okresie. Wszystkie trzy monumenty były nam narzucone siłą. Teraz wy, pochylając się nad projektem uchwały, chcecie nam zgotować to samo? Mieszkanki i mieszkańcy nie godzą się na zabieranie im przestrzeni przez grupę kolesi, fanatyków pomnikowych.

Przestańcie robić z naszego miasta prywatny folwark! Niech w końcu w naszym kochanym mieście zawita prawdziwa "dobra zmiana". Zmiana, po której o mieście, nie będzie decydować grupka kolesi, tylko wszyscy mieszkańcy. Zmiana, po której to my - mieszkańcy będziemy się czuć gospodarzami w swoim mieście. Skończmy z wszystkimi patologiami, jakie dręczą nasze miasto. Wszyscy chcemy uczcić bohaterów narodowych, naszych dziadków, ojców, członków rodzin, zamordowanych w czasie II Wojny Światowej lub latach powojennych, ale zróbmy to w sposób demokratyczny, przejrzysty i godny. To co się teraz wyprawia to zwykła hucpa.

Radni i radne, obiecywaliście nas słuchać, służyć nam i naszemu miastu. Wielu z was, w maju 2017 roku zagłosowało tak, jak chcieli mieszkańcy. 11 radnych było za pomnikiem na Placu Sobieskiego. Nie zmieniajcie tej decyzji. Nie ulegajcie szantażom burmistrza, posła, starosty i innych osób. Posłuchajcie nas, mieszkanek i mieszkańców Łańcuta. Jeśli tego nie zrobicie to posuniemy się do ostateczności. Zainteresujemy sprawą media regionalne, krajowe. Będziemy domagać się referendum. Choć sprawa wydaje się błaha, wcale nie chodzi tylko o pomnik. Chodzi o to, czy Łańcut będzie nadal prywatnym folwarkiem paru osób czy miastem dla wszystkich.

Nie wiem już, jak wam wszystkim przemówić do głów. Mam dość ciągłego oszukiwania nas, okłamywania, obiecywania. Pan burmistrz nie potrafi nawet zrobić barierki dla ludzi na schodach do Filii biblioteki nr 1. Nie potrafi tam wysłać pracownika, żeby wymienił daszek czy żarówkę, żeby się nie zabić na schodach, gdy jest ciemno. To są problemy, małe, ale też trzeba się tym zająć. Nie może być tak, że myśli się o pomnikach, a zapomina o codziennych problemach, inwestycjach. To pokazuje jedną z patologii polskich samorządów - megalomanię, chęć budowania sobie pomników. Ludzie chcą pierwsze chleba, nie igrzysk. Igrzyska będą, jak już wszyscy będą mieli co jeść. Najpierw zajmijmy się tym, co trzeba. Podlizywanie się władzom krajowym, ponieważ jest ku temu okazja to złe posunięcie. Gdyby bohaterowie, którzy oddali za nas życie, zobaczyli czym się teraz zajmujemy, złapaliby się za głowy.

Dlatego po raz ostatni apelujemy do radnych miasta Łańcuta, szczególnie do tych z komitetu wyborczego burmistrza Gwizdaka, aby w końcu stanowczo opowiedzieli się po jakiej stronie stoją i czyje interesy prezentują. Czy stoicie po stronie mieszkańców, chcących godnie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości stawiając pomnik na Placu Sobieskiego czy chcecie słuchać zacietrzewionych ludzi, obrażających mieszkańców? Zagłosujcie przeciwko uchwale burmistrza i poprzyjcie uchwałę, którą wam przedłożą mieszkanki i mieszkańcy Łańcuta. Możecie też taką uchwałę zgłosić, jako projekt radnych. Zróbcie to dla nas, mieszkańców, którym zależy na dobru miasta, a nie własnych interesach."

Jak zagłosują radni? Postaramy poinformować Was po zakończeniu jutrzejszej sesji rady miasta.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
A jednak pomnik na "plantach"?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 12605
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (44)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
193-3cd
~ Jasia  Miasto Łańcut- jedyne z niewielu miejsc w Polsce gdzie garstka ludzi rządzi się jak w swoim folwarku.
Miasto Łańcut miejsce pomnikami stojące, w którym niedługo zostaną same stare osoby, bo młodzi nie mają tutaj perspektyw na egzystencję.
21 marca 2018
+73
-7
4c1-556
~ Marek  to się nie dzieje naprawdę czy jeszcze spie? lopata i odsniezyc chodniki bo zasypało niema jak przejsc dzis rano no ale nie dziwne jak nad pomnikami sie rozmysla. Pan Burmistrz moze powoli sie juz pakowac
21 marca 2018
+67
-6
abd-122
~ XXX  Sprzedawczyki i szmaciarze. Jeżeli zagłosujecie za tym pomnikiem okryjecie się hańbą. Panowie i Panie radni jeżeli zmienicie zdanie i zgodzicie się na pomnik w tym miejscu to po was koniec, nie skazujcie miasta na szyderstwa i kpiny. To co proponuje Gwizdak to paranoja. Będziemy patrzyć na ręce wasze szczególnie na Grabowskiego, Kluz Zawadzkiej, Nitkiewicza, Kuźniara i Kuźniarowej, Bartmana, Barana, i inni. Opublikujemy listę hańby. Drodzy radni miejcie swoja godność.
21 marca 2018
+58
-10
Ostatnio dodane komentarze
290-0c9
~ Bodzio   Pomnik na miejscu starego jak najbardziej, tylko bez ruskich wojaków.
24 marca 2018
+0
-7
3f1-a2a
~ edward   TO MOŻNA BYŁO WYBUDOWAĆ NA CMENTARZU(BO PROJEKT TAK WYGLĄDA JAK CMENTARZ) OBOK ŻOŁENIERZY AK, PARTYZANTÓW B.CH.TAM ŚWIĘTOWAĆ RAZEM Z TYMI CO POLEGLI ZA OJCZYZNĘ.TO CO ROBICIE W ŚRODKU MIASTA TO BĘDZIE MIEJSCE KULTU, KARYGODNE I WIELKI NIETAKT BĘDZIE TU PRZY TYM ROBIĆ MIEJSC ZABAW ,FONTANNY, OBCHODZIĆ DNI ŁAŃCUTA ,SYLWESTRA FAJERWERKI, TU MUSI BYĆ POWAGA I CISZA KOŁO TEGO MIEJSCA INACZEJ SOBIE NIE WYOBRAŻAM.ZAKAZ STAWIANIA SCENY,ROZRYWKI ZESPOŁY TAŃCE KABARETY, JAK BYŁO DO TEJ PORY .
23 marca 2018
+5
-0
35e-31e
~ bruum  do ~ Piotr z Wysokiej   Tych dwóch pajaców trzeba na taczkach wywieźć jak najdalej i odebrać im paszporty.
22 marca 2018
+8
-2
35e-31e
~ Bruum  do ~ Emil Kowalski   Premier przyjechał okazać się wyborcom. Powiedział że 500+ będzie kontynuowane licząc po cichu jednocześnie na głosy na PiS. Podkarpackie jak wiadomo inteligencją nie wychodzi przed szereg bo ludzie dają sięprzekupić swoimi własnymi pieniędzmi.
22 marca 2018
+10
-4
c8f-ea7
~ Emil Kowalski  do ~ kolo   Morawiecki podobno był na Zamku
22 marca 2018
+3
-1
2c3-f3e
~ kolo   Możecie powiedzieć co za spotkanie było w Zamku z taką obstawą. Czego nikt nie wie kto nas odwiedza i czego się boi że taka obstawa i po cichu. pozdro
22 marca 2018
+9
-2
0d7-f40
~ Piotr z Wysokiej   W Gminie Łańcut mają dość Łozy za wiatraki , w mieście Łańcut mają dość Gwizdaka za pomniki. Może by tak ich zamienić stanowiskami?
22 marca 2018
+12
-4
514-5c3
~ XYZ   Nie wierzę, że Nitkiewicz zagłosuje tak jak chce PIS. Przecież jest od najbardziej zagorzałym przeciwnikiem PiS. Jak się dał kupić to na osiedlu jest jego koniec. Będzie wiecznie potępiony.
22 marca 2018
+10
-2
160-189
~ Józef   Nie wierzę, żeby Kużniarowa i Nitkiewicz głosowali za pomnikiem. Tych radnych znam. Przecież oni chodzili nie tak dawno i mówili, że nie będzie ich zgody na pomnik w tym miejscu. Jeżeli będzie to prawdą stracę do nich totalnie zaufanie. Okażą się gówniarzami, dewiantami i pieniaczami. Ciekawe co mają obiecane za poparcie. Ale mam nadzieję, że to jednak nie będzie prawdą.
22 marca 2018
+9
-4
d5a-564
~ Speaker  do ~ ekolog   już ich nadmiar w Soninie, chyba że myślisz o takich miniaturach
21 marca 2018
+2
-2
d5a-564
~ Speaker  do ~ ekolog   Fontanna to też niezły worek na kasę (czyszczenie wymiana wody, konserwacja itp) A czy nie można by było urządzić jakiś mini ogród np w stylu japońskim jak we Wrocławiu. Cudo.
21 marca 2018
+6
-7
87d-450
~ Tadek   Ta decyzja to zakrawa na kpinę.Jeden pomnik rozebrali ,a chcą stawiać drugi? Czy to nie chpokryzja? Nie zgadzam się na wydawanie pieniędzy na takie cele.!!
21 marca 2018
+23
-1
ad0-4cb
~ edward   POMNIK KOŁO KINA SOKÓŁ ZBURZONO .POMNIK NA PLANTACH WYREMONTOWANO ,PÓŻNIEJ ZBURZONO.TERAZ BUDOWAĆ NOWY.MAMY PIŁSUDSKIEGO .PROPONUJĘ JANA PAWŁA 2 .DAWNIEJ MY DO PAPIERZA TAK JAK JA DO CZĘSTOCHOWY, RZESZOW,KROSNO.SANDOMIERZ TARNOW,TERAZ PAPIERZ ŚWIĘTY MOŻE DO NAS NA PLANTY.A CO Z WIADUKTEM TYLE TYLE LAT TRUJĄ SPALINY SAMOCHODÓW MIESZKAŃCÓW PODZWIRZYŃCA,DOSZEDŁ ZJAZD Z AUTOSTRADY I STREFA EKONOMICZNA.SMOG DUŻY SMIOGZ SAMOCHODÓW BYL KIEDYŚ 7,14 15 GODZ. TERAZ CAŁY DZIEŃ.TRZYMAĆ SIĘ ZDROWO MIESZKAŃCY TEJ DZIELNICY MAMY DOMY KULTURY.
21 marca 2018
+14
-3
bdf-779
~ Ulik   Nie wierzę znowu wraca ten temat. Porażka, przecież nie taka jest wola mieszkańców, żeby na plantach postawić pomnik. Panie i Panowie Radni stańcie na wysokości zadania i zagłosujcie po stronie Łańcucian a nie władzy!
21 marca 2018
+23
-4
0c2-56a
~ ja   ja poprosze o wyjasnienie.... w jakim celu modernizowano pomnik ktory byl zly ??? Domyslam sie ze po to aby byl dobry.... wywalilo sie kase jak sie okazuje w bloto... bo potem sie go zburzylo... a teraz jak pokazano projekt kolejnego pomnika, ktory ma byc umieszczony na plantach jest bardzo podobny do poprzedniego.... Gdzie tu logika ???!!!! dlaczego nie zrobicie tam fajnego placu zabaw u fontanny ???? Do czego ci turysci maja przyjezdzac??? do parku po ktorym nie da sie spacerowac bo buty tona w blocie ?? poza tym prosze o wyjasnienie dlaczego teren na jednostce wojskowej zamiast zagospodarowac dla wszystkich mieszkancow to ogradza sie plotem robi silownie na powietrzu, plac zabaw i oddaje sie do uzytku zamknietej dosc malej grupie ludzi. Chce dodac, ze wszyscy powinni byc rowni i dzieci z rodzin zastepczych i te ktore zyja w swoich biologicznych rodzinach.
Dlaczego robi się wszystko pod małe grupki ludzi, miasto liczy 18 tysięcy mieszkańców...
Chodniki wzdłuż urzędów nie są odśnieżane...Panie Burmistrzu pragnę przypomnieć o chodniku ul. Piłsudskiego wzdłuż jednostki wojskowej za PCPR...podobno należy do miasta. Część chodnika należącego do starostwa odśnieżona w zasadzie jak już wszyscy musieli przejść do i z pracy przez śnieg...
dla mieszkancow robicie jedno....czyli NIC i nie ważne czy to starostwo czy miasto... Wybory tuz tuz....
21 marca 2018
+23
-2
afb-ae1
~ Paweł   Dopóki miastem będą rządzić stare zgorzkniałe zacofane mohery i ksiądz to do niczego nigdy nie dojdziemy miasto upada: smród, syf itp.
21 marca 2018
+26
-3
2b6-c2b
~ KGM   Judasze i sprzedawczyki. Ale dla Burmistrza taki tekst piosenki. To już jest koniec, nie ma już nic. Upadek zupełny. Precz z układem Gołojuch - Gwizdak - Krzysztoń. Tym Panom i ewentualnym radnym popierającym ten układ mówimy won.
21 marca 2018
+27
-3
1e2-751
~ Emil Kowalski   1. Wszystko jedno gdzie ten pomnik postawią. W tym momencie najważniejsze jest to żeby ten temat już zamknąć. To to się robi coraz mniej poważne.
2. Jeśli Pomnik będzie na Plantach to powinni fontannę zrobić na p. Sobieskiego. A jeśli Pomnik na p. Sobieskiego to fontanna Plantach.
3. Mam nadzieję, że na Pomniku nie będzie wizerunku bandyty, złodzieja, mordercy i tchórza Piłsudskiego.
4. A jeśli już koniecznie W.Zurawski lansuje pomysł "bandyty spod Bezdan" na pomniku to powinny znaleźć się tam również sylwetki innych Ojców Niepodległości jak: Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos. Polska Niepodległa składała się z wielu ideowych nurtów nie tylko z sanacji. I trzeba to uszanować.
21 marca 2018
+14
-5
eae-5c5
~ ja  do ~ lazyjack   na Podzwierzyńcu tak, tak...jak pielgrzymki postoja w korku i na przejeżdzie kolejowym to zobacza jaka to cud dzielnica
21 marca 2018
+10
-2
eae-5c5
~ ja  do ~ lazyjack   Grabowski, Kużniar, Baran??? wiadomo jak zagłosuja, gdzy Ty kay tam ja kAYa
21 marca 2018
+9
-3
eae-5c5
~ ja   Wybory ach wybory człek by je łyżkami jadł.............
21 marca 2018
+4
-2
74e-fdd
~ magnez  do ~ jb   Poprawka.
Istnieją dwie grupy
Jedna grupa do pomnikowi dewianci i krzykacze, którzy mają jakiś interes w postawieniu pomnika w Rynku.
Druga grupa, która myśli logicznie i przyszłościowo. Domagając się w rynku, deptaka, ławeczek i fontanny.
21 marca 2018
+16
-4
f68-647
~ lazyjack  do ~ Łańcucianin   Na rynku fontanna a pomnik na pl. Sobieskiego lub na Podzwierzyńcu np. przed filią MDK gdzie jest masa wolnego miejsca.
21 marca 2018
+15
-2
f68-647
~ duckf   Stary pomnik modernizowali, potem rozebrali. Teraz chcą postawić następny a ktoś na tym wszystkim zarabia i to nie małe pieniądze.
Tutaj idzie o dużą sumę kasa dla projektanta i firmy wykonawczej. Nie na rękę komuś jest budowanie fontanny itp. rzeczy bo to już musiałaby być inna firma.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
21 marca 2018
+25
-1
3f9-483
~ jb   Istnieje grupka zwolenników pomnika na Rynku i grupka przeciwników pomnika na Rynku. Obie grupy uważają, że tylko ich zdanie jest ważne, a wszystkich innych można wyzywać, poniżać i z nich drwić. Obie z lubością nazywają działania nie będące zgodne z ich intencjami "haniebnymi". A może tak troszkę refleksji i poszanowania dla innych. Jeżeli sami się nie będziemy się szanować to kto nas uszanuje?
21 marca 2018
+9
-8
0c2-56a
~ Łańcucianin   Na plantach ma być fontanna!!! Pomnik na pl. Sobieskiego albo na Podzwierzyńcu najlepiej... Taka wola mieszkańców!!!
21 marca 2018
+23
-3
25d-fb9
~ jan   Wasza gazeta prowadziła sondę gdzie wyraźnie wskazali mieszkańcy miasta na aprobatę FONTANNY. Innego przyzwolenia mieszkańców nie ma. Co to za zmiana pomnika innym pomnikiem. Rozmawiałam z radnym i znam sytuację, dla garstki ludzi z poza miasta trzeba się "odwdzięczyć" bo są zobowiązania. Naprawdę za srebrniki judaszowe stawiacie Panie Burmistrzu takie pomniki. Miej Pan odwagę i powiedz prawdę kto tego chce - bo ja mieszkaniec i kandydat na przyszłego radnego z listy nie partyjnej a prawicowej - mówię nie. Taki pomnik nie służy mieszkańcom a ich dzieli. Wstyd zamiast zająć się sprawami ważnymi dla miasta to sobie pomniki stawiacie na odejście. Gdzie remonty dróg, chodników, budowa przejść i świateł itp. No naprawdę czas odejść sprzedawczykom.
21 marca 2018
+27
-1
a8f-437
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ Nowoszczęka   Co niektórzy nowi "kolesie" zrozumieli przesłanie i "Łapki w dół ". Może uda się przejąć władzę. Ale my nie potrzebujemy kolejnych nieudolnie sprawujących władzę.
21 marca 2018
+15
-1
07b-221
~ Witek  do ~ moss   Radymno ma coś takiego. W łańcucie tez mogli by transmitować na żywo.
https://youtu.be/mE_tnuMiPfA?t=10m59s
21 marca 2018
+11
-0
0d7-f40
~ x  do ~ ciekawy   Sanacja dorwała się do władzy w wyniku zamachu majowego w 1926 r. - ponad setka ofiar, tj. dziesięć razy więcej niż podczas stanu wojennego.
Bereza Kartuska zbudowana przez sanację to kolejne ofiary ówczesnego reżimu
Miliony ofiar niemieckiej okupacji to skutek klęski wrześniowej . Sanacja swą durną polityką wymachiwania szablą Niemcom i Rosji doprowadziła do inwazji obu mocarstw, ci "patryjotyczni politycy sanacyjni" uciekli we wrześniu do Londynu, a naród zostawili na pastwę Hitlera i Stalina
21 marca 2018
+7
-4
b4e-55f
~ moss   Poprosimy transmisję na żywo z obrad radnych. Może być na youtube.
21 marca 2018
+29
-1
cc9-b2b
~ saab  do ~ ekolog   cicho!.... Wójtowi nie trzeba dwa razy mówić!
21 marca 2018
+19
-1
cc9-b2b
~ asd   cicho!.... Wójtowi nie trzeba dwa razy mówić!
21 marca 2018
+10
-1
719-4ae
~ ciekawy   Niektóre sformułowania w tym "Apelu mieszkańców" to mega skandal, który dobrze charakteryzuje autorów "Apelu" Używanie słów 'Autorytarna sanacja,..gdzie mordowano strajkujących robotników i chłopów, pokazują, że potomkowie przedwojennych agentów NKWD, współpracowników krwawego bolszewickiego reżimu zdrajców padalców i nikczemników są na tyle bezczelni, żeby udzielać rad gdzie postawić pomnik poświęcony polskim patriotom. I to w 100 lecie odzyskania niepodległości.
A swoja drogą pomnik mógłby być bardziej okazały.
21 marca 2018
+5
-25
304-532
~ ekolog   To już lepiej wiatrak zamiast pomnika.
21 marca 2018
+32
-2
a8d-514
~ dachowiec   Na myśl mi przyszło, że przecież fontanny nie ma jak pokropić i skasować za to szmal.
Taki pomnik trzeba koniecznie poświęcić i zgarnąć kasę.
Czyli możliwe, że lobby kościelne mocno naciska na radnych i burmistrza.
Możliwe, że już jutro dowiemy się, czy w wakacje będziemy spędzali czas z dziećmi przy fontannie, czy jednak będziemy mieli się gdzie załatwić pod pomnikiem.
21 marca 2018
+38
-6
9e9-6cf
~ Nowoszczęka   Może autor tej obszernej odezwy łaskawie się zdemaskuje! Wyborcy tez chcą wiedzieć, jaka grupa "kolesi" za tym stoi.
21 marca 2018
+15
-13
193-3cd
~ Jasia   Miasto Łańcut- jedyne z niewielu miejsc w Polsce gdzie garstka ludzi rządzi się jak w swoim folwarku.
Miasto Łańcut miejsce pomnikami stojące, w którym niedługo zostaną same stare osoby, bo młodzi nie mają tutaj perspektyw na egzystencję.
21 marca 2018
+73
-7
152-763
~ Fizdak   Burmistrz na odchodne zrobi psikus?
Czy radni to sprzedajne ku**y?
Czy miasto Łańcut non-stop musi być w czarnej di**e?
21 marca 2018
+40
-3
3ee-d29
~ Walek   Ciekawe co autor tego ,,dramatycznego'' wystąpienia zrobił bezinteresownie dla Miasta i mieszkańców oprócz paplania i pisania? Czy wymienił kiedyś żarówkę albo zainicjował montaż barierki przy bibliotece? Czy schylił się kiedykolwiek po papierek leżący na chodniku? Nieeeeee - takie osobę zamiast się schylić wolą zadzwonić do Zakładu Komunalnego i zgłosić, że trzeba podnieść papierek, a do Burmistrza zgłosić, że miasto brudne, syf, kiła i mogiła. Często pewnie polega to na tym, że to jego kolega rzuca papierek, a On narzeka, monituje, postuluje i pisze - generalnie jest aktywny i widoczny. Przeczytałem oba dokumenty i to z tej odezwy wychodzi fanatyzm i zacietrzewienie. Zresztą taki list może poprzeć 5 - 10 osób i co??? Myślę, że Rada Miasta i Burmistrz zostali wybrani po to, żeby zarządzać Miastem, a oceną ich pracy zawsze są następne wybory. Jeżeli robią to źle to nie głosuj na nich, a najlepiej sam startuj i zrób to lepiej zamiast paplać, pisać i mieszać. Reasumując zajmij się jakąś uczciwą i prawdziwą robotą.
21 marca 2018
+9
-24
abd-122
~ XXX   Sprzedawczyki i szmaciarze. Jeżeli zagłosujecie za tym pomnikiem okryjecie się hańbą. Panowie i Panie radni jeżeli zmienicie zdanie i zgodzicie się na pomnik w tym miejscu to po was koniec, nie skazujcie miasta na szyderstwa i kpiny. To co proponuje Gwizdak to paranoja. Będziemy patrzyć na ręce wasze szczególnie na Grabowskiego, Kluz Zawadzkiej, Nitkiewicza, Kuźniara i Kuźniarowej, Bartmana, Barana, i inni. Opublikujemy listę hańby. Drodzy radni miejcie swoja godność.
21 marca 2018
+58
-10
544-1ef
~ ZDZICH   CZY NIE MAMY WIĘKSZYCH PROBLEMÓW JAK POMNIK .NP.WIADUKT NA PODZWIERZYŃCU.STAN DRÓG I CHODNIKÓW,POSZERZENIE STREFY EKONOMICZNEJ,BUDOWY ŁĄCZNIKA Z AUTOSTRADĄ,BEZPIECZNY DOJAZD DO BASENU,BUDOWA HALI PRZY SP 3 ŁAŃCUT,UTWARDZENIE ULICZEK PRZY NOWO POWSTAJĄCYCH OSIEDLACH,WRESZCIE UZBROJENIE I ZAGOSPODAROWANIE KSIĘŻYCH GÓREK ETCETERA ETCETERA. I NA KONIEC DODAM ŻE WRESZCIE TEM AMATORSKI PORTALIK ZAJMUJE SIĘ SPRAWAMI ISTOTNYMI.SZKODA ŻE KONKURECJA ŚPI.
21 marca 2018
+28
-2
fb0-6f0
~ Maciej   Przegladam sobie fb jeszcze w łozku wyskakuje mi to byłem spiacy juz nie jestem wstałem odrazu takie cos z rana to lepsze niz kawa. No ale mam nadzieje ze radni zagosują przeciwko tej uchwale takze mam sie nie martwic? Czy MAMY sie martwic?
21 marca 2018
+22
-3
4c1-556
~ Marek   to się nie dzieje naprawdę czy jeszcze spie? lopata i odsniezyc chodniki bo zasypało niema jak przejsc dzis rano no ale nie dziwne jak nad pomnikami sie rozmysla. Pan Burmistrz moze powoli sie juz pakowac
21 marca 2018
+67
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x